Бараж за пласман на СП

Јармоленко е трагичарот на Украина, Велс оди на Светско првенство (ВИДЕО)

Украина не успеа да го помине и Велс на патот до Светското првенство, на пласман на Мундијалот се радуваат Велшаните кои на свој терен победија со 1-0 благодарение на автогол на Јармоленко. 

Украина одигра одличен натпревар, беше подобар противник, имаше дури 24 шута кон голот на Велс, од нив девет беа во рамките од голот, но ниту еден не заврши во мрежата на Хенеси.
 
Она што се брои се головите, а единствениот на натпреварот заврши во мрежата на Украина.
 
Клучниот момент се случи во 34. минута кога по центаршут од слобден удар на Герет Бејл, Јармоленко ја удри топката со главата, го смени правецот и си постигна автогол за водство и победа на Велс од 1-0.
 

Концептот е насочен кон креирање на оптимален даночен систем, кој ќе го поддржи економскиот раст, а со тоа и животниот стандард на нашите граѓани.

 

повеќе

Иако е важно да бараме решенија за нашата заедничка историја и да се обидеме да ги разликуваме фактите од пропагандата, зарем не е исто така важно да научиме да живееме заедно и покрај нашите различни и силно политизирани гледишта?

повеќе

Нашето општество е социјално неправедно, а социјалната неправда е, и ќе биде погубна.

повеќе