Македонскиот напаѓач има нов клуб во Турција

Јаховиќ стави потпис на договор со Анталијаспор

Македонскиот напаѓач, Адис Јаховиќ од денеска и официјално е нов член на Анталијаспор, трансферот кој беше најавуван сега е комплетиран. 

Јаховиќ стави потпис на договор со траење од година и пол, но со можност да биде прекинат по завршувањето на оваа сезона.
 
Анталијаспор се бори за опстанок и се надева дека со головите на македонскиот фудбалер ќе остане во најдобрата турска лига.
 
Во првиот дел од сезоната Јаховиќ играше за Јени Малатија и постигна дури 11 голови. Тој важи за еден од најдобрите голгетери во Турција.

Кога политичарите сватија за каква моќна алатка се работи, час поскоро побрзаа да менуваат закони со кои „бомбите" нема да бидат докази.

повеќе

Брегзитот, односно напуштањето на Велика Британија на ЕУ, без сомневање ќе влијае врз градењето на новата политичка архитектура во Европа, со нова поделба на интересни зони на стариот континент.

повеќе

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе