Нов гол на Македонецот во Турција

Јаховиќ се врати со гол, Анталија повторно победува (ВИДЕО)

Македонскиот напаѓач, Адис Јаховиќ имаше успешно враќање на теренот по повредата на лицето, тој беше стрелец во победата на Анталија над Кашимпаша од 3-1. 

Јаховиќ на денешниот меч се појави со маска на лицето. Тој постигна гол во 53. минута за водство на Анталија од 1-0. На крајот неговиот тим победи со 3-1.
 
Додека беше Македонецот, Анталија во четирите натпревари без него немаше ниту една победа.
 

Благодарејќи на коронавирусот, граѓаните го видоа вистинското лице на  оваа натприродна организација, наречена државна администрација. Алчна, себична, несолидарна, нечувствителна.

повеќе

Солидарноста е единствениот начин за надминување на оваа криза.

повеќе

Ама бидејќи капиталисти со ситни души ја владеат земјава јас и ти ќе плаќаме, коментираат бизнисмените.

повеќе