Лига Европа

Извлечени паровите за нокаут фазата од Лига Европа

Денеска во Нион беше извршена ждрепката за 1/16 финалето од Лига Европа

Адеми со Динамо Загреб ќе игра против Викторија Плзен, Елмас и Фенербахче ќе се соочат со Зенит, Стефан Ристовски и Спортинг Лисабон ќе имаат дуел со Виљареал.
 
Од фаворитите Арсенал го доби БАТЕ Борисов, Интер ќе игра со Рапид Виена, Наполи ќе се соочи со Цирих, Челси со Малме, а интересесни ќе бидат дуелите Лацио - Севиља и Селтик - Валенсија.
 
1/16 финале, Лига Европа:
 
Плзен - Динамо Загреб
Клуб Бриж - Салцбург
Рапид Виена - Интер
Славија Прага - Генк
Краснодар - Леверкузен
Цирих - Наполи 
Малме - Челси
Шахтар - Ајнтрахт Франкфурт
Селтик - Валенсија
Рен - Бетис
Олимпијакос - Динамо Киев
Лацио - Севиља
Фенербахче - Зенит
Спортинг Лисабон - Виљареал
БАТЕ Борисов - Арсенал 
Галатасарај - Бенфика

Апелирам до лидерите на партиите да не им „помагаат" на кандидатите.

повеќе

Во ерата во која сите напредни земји во светот престануваат со употреба на фосилни горива, ние отвораме нови наоѓалишта, наоѓаме оправдување за исцрпување на необновливите ресурси и за активирање на најголемата глобална закана за морската биолошка разновидност.

повеќе

За жал многумина, а особено оние што треба, не може да ја видат историската димензија на оваа посета на еден папа на нашата земја.

повеќе