Извлечени паровите за четвртфиналето во Лигата на шампионите

Европската куќа на фудбалот во Нион ја одржа ждрепката за четвртфиналето од Лигата на шампионите, најинтересен ќе биде дуелот помеѓу Барселона и Манчестер јунајтед

Одредени се паровите за четвртфиналето во најелитното европско натпреварување. Ждрепката во Нион донесе едно дерби од Премиерлигата и една мега пресметка помеѓу Барселона и Манчестер јунајтед.

Паровите од четвртфиналето во ЛШ:

Ајакс - Јувентус

Ливерпул - Порто

Тотнем - Манчестер Сити

Манчестер јунајтед - Барселона

Од оваа година, во исто време се утврдуваа и паровите за полуфиналето па победникот од дуелот помеѓу Тотнем и Манчестер Сити ќе се сретне со подобриот од пресметката помеѓу Ајакс и Јувентус, додека победникот од дуелот помеѓу Барселона и Манчестер јунајтед ќе вкрсти со подоброт од дуелот помеѓу Ливерпул и Порто.

Парови за полуфинале во ЛШ:

Тотнем/Манчестер Сити - Ајакс/Јувентус

Барселона/Манчестер јунајтед - Ливерпул/Порто

Апелирам до лидерите на партиите да не им „помагаат" на кандидатите.

повеќе

Во ерата во која сите напредни земји во светот престануваат со употреба на фосилни горива, ние отвораме нови наоѓалишта, наоѓаме оправдување за исцрпување на необновливите ресурси и за активирање на најголемата глобална закана за морската биолошка разновидност.

повеќе

За жал многумина, а особено оние што треба, не може да ја видат историската димензија на оваа посета на еден папа на нашата земја.

повеќе