Лига на шампиони

Извлечени групите во ЛШ, Динамо ќе игра против Манчестер Сити, Црвена звезда со Баерн

Денеска беа извлечени групите за Лигата на шампионите, Динамо Загреб и Црвена звезда се избегнаа, добија атрактивни противници но нема да имаат меѓусбен дуел.

Елиф Елмас своето деби во Лигата на шампионите ќе го има во група со актуелниот првак Ливерпул, во групата се уште и Салцбург и Генк.
 
Аријан Адеми и Динамо Загреб како најјак во својата група го имаат Манчестер Сити, а сигурно ќе можат да се надигруваат со Шахтар и Аталанта.
 
Црвена звезда оваа сезона во својата група го има Баерн Минхен и актуелниот вицешампион Тотнем, во групата е и Олимпијакос.
 
Група А
1. ПСЖ
2. Реал Мадрид
3. Клуб Бриж
4. Галатасарај
 
Група Б
1. Баерн Минхен
2. Тотнем
3. Олимпијакос
4. Црвена звезда
 
Група Ц
1. Манчестер Сити
2. Шахтар
3. Динамо Загреб
4. Аталанта
 
Група Д
1. Јувентус
2. Атлетико Мадрид
3. Баер Леверкузен
4. Локомотив Москва
 
Група Е
1. Ливерпул
2. Наполи
3. Салцбург
4. Генк
 
Група Ф
1. Барселона
2. Борусија Дортмунд
3. Интер
4. Славија Прага
 
Група Г
1. Зенит
2. Бенфика
3. Лион
4. Лајпциг
 
Група Х
1. Челси
2. Ајакс
3. Валенсија
4. Лил

Бидејќи знаеме да се перчиме со секој што потекнал од нашиве простори, дури и до илјадито колено наназад (од Аминта III до Симона Халеп), јас ќе ја искористам приликава за да се погордеам со македонските гени на еден извонреден музичар: Васил Хаџиманов.

повеќе

Коста Абрашевиќ, Гоце Делчев... и десетици илјади современици кои потпишале дека „по род се...", за да можат да патуваат и да работат во ЕУ државите.

повеќе

Наместо ефтини штосови на прес конференциите на СДСМ, ВМРО и ДУИ, на кои во несвест паѓаат само  партиските послушници, нивните лидери треба да одговорат на конкретни прашања.

повеќе