Лига на шампиони

Изненадување во составот на ПСЖ, Емери ќе го седне капитенот на клупа за пресметката на Бернабеу

Според информациите кои пристигнуваат од Франција, „Светците" против Реал на Бернабеу ќе истрчаат без капитенот и столбот во одбраната, Тиаго Силво ќе седи на клупата за резерви

Реномираниот Лекип пренесува дека Унаи Емери донел одлука младиот Преснел Кимпембе да му биде партнер на Маркињос во срцето на одбраната на првиот дуел со Реал Мдрид во Лигата на шампионите.

Весникот пренесува дека тренерот на ПСЖ утрово го известил капитенот Тиаго Силва дека за него ќе нема место во стартниот состав, Бразилецот бил прилично изненаден од ваквата одлука.

Лекип додава дека овој потег на стратегот можел да се насети уште вчера кога на пресот покрај Унаи Емери се појави Маркињос, кој треба да ја добие капитенската лента во отсуство на Тиаго Силва и Тиаго Мота.

Останува да се види која е причината зад ваквата одлука, дали е тактичко изненадување или пак има некои проблеми во соблекувалната.

Преснел Кимпембе оваа сезона во Лигата на шампионтие има одиграно нешто над 100 минути.

Институциите пристапуваат кон барањата на информации од јавен карактер со одреден сомнеж.

повеќе

Во услови на партиска деполаризација на граѓаните, политичките елити во Македонија треба да пристапат кон помирување и ненасилно решавање на сите меѓусебни конфликти, за земјата да не се врати на патот на поделба.

повеќе

Помина веќе еден месец од објавувањето на документите на Викиликс на кои сите прочитавме дека Никола Димитров бил „заштитен извор на информации“ на САД. Засега, од обвинителството нема никаков одговор.

повеќе