Веднаш ја увиде разликата помеѓу Бундеслигата и Премиерлигата

Изјавата на Вернер за дефанзивците во Премиерлигата стана хит на социјалните мрежи (ВИДЕО)

Тимо Вернер синоќа го имаше своето премиерлигашко деби, по натпреварот тој направи интересна споредба со Бундеслигата. 

Вернер не постигна гол на своето деби во Англија, но врз него беше направен пеналот по кој Челси поведе со 1-0.
 
Во изјавата по крајот на мечот, Вернер најмногу се фокусираше на физичкиот изглед на дефанзивците.
 
„Никогаш не сум играл против тројца дефанзивци толку високи, толку големи, масивни дефанзивци“, изјави Вернер. 
 
Неговото мислење веднаш стана хит на социјалните мрежи и изнуди смеење.

Веќе четврта деценија штом општеството се фокусира на македонско-бугарските или македонско-албанските односи, на улиците излегуваат навивачките групи со навредливиот репертоар. Спонтано? Ајде, Ве молам.

повеќе

Нивото на Советот на Центар никако да порасне и да покаже демократски капацитети и зрелост очекувана од граѓаните

повеќе

Historia magistra vitae est (Историјата е учителка на животот). Оваа латинска изрека ќе ги објаснува односите меѓу народите и нациите додека постои светот.

повеќе