Инцидент во Бирмингем

Избоден со нож млад фудбалер во Англија

Млад фудбалер на Астон Вила, Бредли Јанг бил избоден со нож во близина на фудбалски терен во Бирмингем.

17-годишниот Јанг одел на тренинг кога бил нападнат од неколку луѓе и бил прободен со нож.

Случаен минувач кој го видел инцидентот повикал брза помош. Јанг бил однесен во болница и се наоѓа надвор од животна опасност.

Полицијата од Бирмингем потврди дека тројца лице се уапсени, двајца мажи и една жена под сомение дека тие го извршиле нападот.

„Новото нормално“ неизбежно со себе ќе носи неизвесност и страв бидејќи заканата од вирусот наѕира во позадина и не може да се искорени.

повеќе

„Шарената револуција“ беше енергија и граѓански порив за промени. Малку застранивме.

повеќе