Мадрид

Ивановски преку Италијанецот Бондиоли во четвртфиналето во Мадрид

Најдобриот македонски тенисер, Калин Ивановски со убедлива победа во два сета го совлада италијанскиот противник Федерико Бондиоли и се пласира во четвртфиналето на турнирот во Мадрид. 

Ивановски се наоѓа во одлична форма, активно учествува на турнирите низ Европа и реди победи. Негова последна жртва беше Бондиоли.
 
Македонскиоте тенисер победи со 6-3 и 6-4 и се пласира во следното коло.
 
Ивановски во четвртфиналето ќе игра против Алан Фернандо Рубио Фиерос кој направи изненадување елиминирајќи го првиот носител на турнирот, Адриа Сориено.

Калоѓера не може да премолчи, не може да замиже пред историската вистина на Македонија, па затоа во својот живот се определил да македонствува.

повеќе

Слушањето како способност да го фокусираме вниманието на аудитивните дразби е важен аспект на нашиот живот и значително влијае на неговиот квалитет во сите сегменти.

повеќе

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе