Признание за македонскиот напаѓач

Иван Тричковски ја доби златната копачка во Кипар (ФОТО)

Македонскиот напаѓач, Иван Тричковски ја доби наградата за најдобар стрелец во кипарското првенство за минатата сезона. 

Тричковски минатата сезона во дресот на АЕК Ларнака постигна 20 голови во кипарскиот шампионат. Беше најдобар стрелец, а наградата му беше доделена денеска на свечена церемонија.
 

Вакцинирањето преку ред, слабата стратегија и лошата комуникација со јавноста ги обележаа првите месеци на вакцинирање во Хрватска која во моментов е близу дното на ЕУ во однос на процентот на вакцинирана популација. 

повеќе