Големо признание за македонскиот играч

Иван Тричковски избран за најдобар фудбалер во Кипар

Македонскиот репрезентативец, Иван Тричковски ја доби наградата за најдобар фудбалер на сезоната во Кипар според гласовите на тренерите од таа земја.

Тричко имаше фантастична сезона, и покрај повредите поради кои испушташе мечеви, даде 24 голови на 29 натпревари.
 
Тој со АЕК Ларнака играше и во групната фаза од Лига Европа, во европските мечеви имаше учинок од шест голови и шест асистенции.
 
Оваа сезона тој стана рекордер по бројот на голови во АЕК Ларнака, а стана и најдобриот странец стрелец во кипарското првенство.

Бизнис заедницата која до пред некој месец постојано „трубеше“ како државата не треба да ѝ се меша во работата, веднаш почна да плаче за државна помош.

повеќе

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе

Го регистрираме името Јунајтед Маседонианс и тогаја сетне почнаме да прајме отворени Илинденцки пикници – македонцки илинденцки, не со Богарите. Сами ние Македонци и народо трна.

повеќе