Постигнат е договор

Иван Перишиќ во следната сезона ќе го носи дресот на Тотнем

Иван Перишиќ постигнал договор со Тотнем, трансферот наскоро ќе биде комплетиран. 

Хрватскиот интернационалец одлучи да не ја прифати понудата од Интер и да побара нов предизвик.
 
Перишиќ во следната сезона ќе игра во Тотнем под водство на својот поранешен тренер, Антонио Конте.
 
Токму Конте бил пресуден за оваа зделка, тој побарал од раководството на клубот да му го донесат Перишиќ.
 
Перишиќ постигнал согласност за двегодишен договор со Тотнем. Во текот на следната недела тој треба да пристигне во Лондон на медицински прегледи.
 

Доколку чувствуваме дека нашиот труд ќе биде награден со успех, ќе ѝ приоѓаме на околината со апетит, доверба и храброст.

повеќе

Од општи формулации кон конкретни разговори.

повеќе

„Вчерашниот ден измина, утрешниот допрва доаѓа, го имаме само денес - да започнеме“.

повеќе