Брутално убиство ја шокираше спортската јавност на „чизмата“

Италијански судија и неговата девојка избодени до смрт

Италијанската спортска јавност е шокирана од бруталното убиство на фудбалскиот судија Даниеле де Сантис и неговата девојка.

33 годишниот фудбалски судија Даниеле Де Сантис и неговата девојка, 30 годишната Елеонора Манта, синоќа биле избодени до смрт.

Инцидентот се случил во домот на Даниеле Де Сантис во Лече, соседите слушнале расправија и вресоци, а потоа го виделе убиецот како бега од местото на злосторството со нож во рака.

Даниеле Де Сантис главно делел правда на натпревари од третата фудбалска лига на Италија, има и еден меч во Серија Б, како четврти судија на пресметката помеѓу Пиза и Беневенто.

И Софија ќе треба да не го запре македонското евро-интегрирање на самиот почеток – и Скопје ќе треба да ја декомунистицира и дејугословенизира својата елита, економија, политика, наратива и медиуми.

повеќе

На светов има доволно место и за доктори и за антиваксери, и за научници и инженери, како и за рамноземјани и антимаскери, за уметници и фантазери.

повеќе

Во Законот кој е предложен воопшто не се цели на попишување на реалната состојба на терен, туку се цели на попишување на сите возможни граѓани заради задоволување на политички цели.

повеќе