Бараж за пласман на СП

Италија за неколку часа ги продаде билетите за мечот со Македонија

Билетите за бараж мечот меѓу Италија и Македонија пламнаа веднаш, домашната репрезентација ќе има поддршка од 26.000 навивачи на стадионот Ренцо Барбера во Палермо. 

Италијанската фудбалска федерација најпрво продаде 6.000 влезници за верните членови кои секогаш ја пратат репрезентацијата, а вчера откако беа пуштени билетите во слободна продажба, веднаш се продадоа преостанатите 20.000.
 
Вкупниот број на италијански навивачи кои ќе можат да го гледаат мечот на стадионот е 26.000 колку што е 75 проценти од капацитетот. Толку е дозволено со последните ковид мерки во Италија.
 

Со францускиот предлог на патот кон ЕУ македонскиот народ ќе ја изгуби историската тапија врз сопствената свест и наследство.

повеќе

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе