Бараж за пласман на СП

Италија е минато, почна мисијата „Португалија“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Македонската фудбалска репрезентација денеска го имаше првиот тренинг по сензационалната победа над Италија, сега сите мисли ни се насочени кон Португалија. 

Фото: Роберт Атанасовски
 
Македонија дојде на чекор до пласман на Светското првенство, Португалија ни е последна пречка до мундијалскиот сон.
 
По денот предвиден за враќање во Скопје, Благоја Милевски денеска ги потстрои фудбалерите и почна да го кова планот како да ѝ се спротивставиме на силната Португалија
 
Натпреварот меѓу Португалија и Македонија се игра во вторник со почеток од 20:45 часот.
 

Легенда под Главна слика

Фото: Роберт Атанасовски

Со францускиот предлог на патот кон ЕУ македонскиот народ ќе ја изгуби историската тапија врз сопствената свест и наследство.

повеќе

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе