Не е задоволен од минутажата

Иско во проблеми, камерите го уловија како се жали од Зидан: Ме пушта во игра дури во 80-та минута... (ВИДЕО)

Камерите на програмата „Ел Партидазо" на Мовистар уловија интересен момент на клупата на Реал Мадрид пред почетокот на „Ел класико", Иско се жалеше од третманот на Зинедин Зидан.

Иско изрази незадоволство од минутажата која ја добива. Шпанецот беше уловен од камерите како се жали од Зинедин Зидан.

Пред почетокот на „Ел класико“, фудбалерот од средниот ред на трибините разговараше со соиграчите и рече: „Ако треба да ме замени, ме вади од игра во 50-та или 60-та минута, понекогаш и на полувреме. Ако треба да ме пушти во игра, ме пушта во 80-та минута“.

Марсело и Модриќ се насмеаја по ваквите коментари, додека другите не му обрнаа многу внимание, Лука Јовиќ си гледаше во мобилниот.

При еден спор, понижувањето не е добро ниту за победникот, ниту за поразениот; ниту за „победникот“, ниту за „поразениот“.

повеќе

Стравот од неизвесноста што ја носи пандемијата од ковид-19 вирусот, бара да се преструктуираме и да го промениме начинот на нашето однесување и работење.

повеќе

Ако имаме предвид дека секој збор има свое значење, тогаш оваа „железна завеса" кон Бугарија, за која зборува премиерот дека била подигната од Југославија, се доведува во корелација со Берлинскиот ѕид. А, железната завеса помеѓу двете германии доведе до нивно обединување.

повеќе