За среќа се заврши добро

Инзаги ќе „изгинеше” по скали, навивачите се утепаа од смеење (ВИДЕО)

Симоне Инзаги имаше мала незгода по крајот на дуелот со Каљари, тренерот на Интер се лизна на скалите кои водат кон соблекувалната, но за среќа се заврши добро.

„Нероаѕурите“ синоќа со 4-0 славеа против Каљари и избија на првото место на табелата во Серија А.

Но не одеше се како „подмачкано“, по крајот на натпреварот, Симоне Инзаги имаше мал инцидент.

Тренерот на Интер се лизна на скалите кои водат кон соблекувалната и незгодно падна. За среќа се заврши добро, со насмевка и кај навивачите и кај Симоне Инзаги.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Linea Inter (@lineainter)

Во саботата во јавноста го претставивме предлог-ребалансот на Буџетот за 2022 година, откако истиот беше усвоен од страна на Владата.

повеќе

Наспроти сесловенскиот и општоевропскиот карактер на нивната дејност, Кирил и Методиј станале објект на присвојувања уште од средниот век.

повеќе

За пишувањата на Хари Костов за проблемите на државата – ако компетентен човек зборува за нефункционирањето на правната држава, кое има директен одраз врз економијата, не може тоа да се заврши со охридскиот уличен жаргон.

повеќе