Лига на шампиони

Интер со три бода се враќа од Плзен, Спортинг го победи Тотнем (ВИДЕО)

Интер со 2-0 славеше на гостувањето кај Викторија Плзен, Спортинг Лисабон со истиот резултат го совлада Тотнем на свој терен во првите денешни натпревари од Лигата на шампионите. 

По поразот од Баерн Минхен во првото коло, Интер дојде до првиот триумф во Лигата на шампионите оваа сезона откако со 2-0 ја совлада екипата на Викторија Плзен.
 
Един Џеко беше играчот на мечот за Интер. Со негов гол во 20. минута нероазурите дојдоа до водство, а потоа Босанецот асистираше до Думфрис кој погоди во 70. минута и ја запечати победата.
 
Спортинг Лисабон има фантастичен старт на Лигата на шампионите, во првото коло го победи Ајнтрахт во Франкфурт со 3-0, а денеска докажа дека тој триумф не беше случаен, го совладаа Тотнем со 2-0.
 
Интресно, резултатот беше 0-0 до 90. минута, тогаш Паулињо погоди за 1-0, а три минути подоцна Артур Гомез реализираше за 2-0.

Одлучната изборна победа на италијанската десница овозможува нејзиниот лидер да биде првата жена премиер во Италија и прва која тврди дека недвосмислено има постфашистичко потекло.

повеќе

Нов фронт за работа на градежните фирми на веќе изградените згради (и куќи) треба да биде топлинската изолација.

повеќе

Во Македонија не постои никаква забрана за конверзиона терапија, а лиценцираните психолози што може да се јават како спроведувачи или наведувачи на ваква „терапија“, за жал, не сносат никакви последици.

повеќе