Серија А

Интер со пресврт до победа против Верона (ВИДЕО)

Интер со пресврт во второто полувреме дојде до победа од 2-1 против Верона запишувајќи три бода значајни бода во битката за Скудетото. 

Натпреварот почна лошо за Интер, Вере уште во 19. минута од пенал донесе водство на Верона од 1-0.
 
Гостите подолго време имаа водство, конечно во 65. минута Весино со глава реализираше за израмнување на 1-1.
 
На седум минути пред крајот Барела со прекрасен гол му донесе победа на Интер од 2-1.

И покрај тврдењата на американскиот претседател Доналд Трамп, американската разузнавачка заедница веќе долго време ја смета појавата на пандемии како една од најголемите закани.

повеќе

Кога ќе заврши пандемијата, очекувајте државите да се вратат со поголема власт и поголем легитимитет.

повеќе