Серија А

Интер со пресврт до победа против Верона (ВИДЕО)

Интер со пресврт во второто полувреме дојде до победа од 2-1 против Верона запишувајќи три бода значајни бода во битката за Скудетото. 

Натпреварот почна лошо за Интер, Вере уште во 19. минута од пенал донесе водство на Верона од 1-0.
 
Гостите подолго време имаа водство, конечно во 65. минута Весино со глава реализираше за израмнување на 1-1.
 
На седум минути пред крајот Барела со прекрасен гол му донесе победа на Интер од 2-1.

Силите на антиглобализацијата веќе стануваат доволно моќни да и зададат значаен удар на светската економија. 

повеќе

Не се соочуваме со вооружен конфликт, туку со војна на мисли. Чувството на страв, несигурност или територија по самоубиствен напад, никогаш повеќе не можеш да го вратиш.

повеќе