Серија А

Интер со пресврт до победа кај Сасуоло (ВИДЕО)

Интер со два гола во второто полувреме го сврте мечот и победи на гостувањето кај Сасуоло со 2-1. 

Натпреварот не почна најдобро за Интер, Берарди од пенал во 22. минута му донесе водство на Сасуоло.
 
Интер е обидуваше да израмни и во тоа успеа во 58. минута кога Џеко погоди за 1-1.
 
На 12 минути пред крајот Лаутаро Мартинез од пенал постигна гол за пресврт и победа од 2-1.
 
Брзо потоа гол даде и Џеко, но му беше поништен поради офсајд.

После речиси две години очигледно е дека менталното здравје на вработените е исто важно како и нивното физичко здравје. Сега повеќе од било кога, неопходен е силно развиен систем за управување со човечки ресурси.

повеќе

Јазикот е многу повеќе од структура на една реченица или граматика, јазикот е нашата историја, нашите обичаи и нашето наследство...

повеќе

Овој отпад, освен тоа што ја загадува животната средина, исто така предизвикува дефекти во машините, ги оштетува контејнерите и го спречува транспортот на друг отпад.

повеќе