Серија А

Интер со пресврт до победа кај Сасуоло (ВИДЕО)

Интер со два гола во второто полувреме го сврте мечот и победи на гостувањето кај Сасуоло со 2-1. 

Натпреварот не почна најдобро за Интер, Берарди од пенал во 22. минута му донесе водство на Сасуоло.
 
Интер е обидуваше да израмни и во тоа успеа во 58. минута кога Џеко погоди за 1-1.
 
На 12 минути пред крајот Лаутаро Мартинез од пенал постигна гол за пресврт и победа од 2-1.
 
Брзо потоа гол даде и Џеко, но му беше поништен поради офсајд.

Тешко е да се очекува дека ветото ќе биде туку-така тргнато. Дури и кога би се постигнал некаков договор, тоа би значело дека Македонија направила тешки и болни компромиси за да дојде до решение, имајќи ги предвид тврдите позиции на Бугарија.

повеќе

Лошите прогнози за инфлацијата и зголемувањето на цените на сите енергенси, не упатува кон еден заклучок - обновливите извори на енергија, заедно со вложувањето во самоодржливост и економијата на подарувањето сега се позначајни отколку кога и да е претходно.

повеќе

Неделава во Тирана за првпат 31 прехранбена и 6  дистрибутивни компании од регионов заеднички ќе настапат на саемот во организација на Коморскиот инвестициски форум кој го предводиме ние.

повеќе