Еден од најважните голови на нашиот капитен

Интер со голот на Горан Пандев против Баерн го најави враќањeто во Лигата на шампионите! (ВИДЕО)

Интер по подолго време се враќа во Лигата на шампионите, а најубавите спомени од ова натпреварување ги има кога за нив играше и Горан Пандев.

Сезоната по освојувањето на Европската круна, Интер имаше еден посебен натпревар против Баерн во Минхен. Губеше со 2-0, а на крајот победи со 3-2.
 
Победничкиот гол го постигна нашиот капитен, Горан Пандев. По асистенција од Ето, Македонецот перфектно ја пласираше во мрежата на Баерн за голем триумф на неговиот тим.
 
Интер токму со голот на Пандев на социјалните мрежи го најви враќањето во ЛШ.

Граѓаните сѐ повеќе ја согледуваат неопходноста од непартиска форма на самоорганизирање.

повеќе

Придобивките од дрвјата за урбаниот екосистем и квалитет на воздухот можат да се зголемат со систематско планирање на зелениот простор. Дизајнирањето на зелените простори во градовите треба да ја опфати и функцијата за чистење на воздухот.

повеќе

На Грците не им е важно дали вечно ќе ја нарекуваат соседната земја „Скопје“, или дали соседите утре сами ќе почнат да се нарекуваат „Република на Осамениот Бор“. Она што ним навистина им е важно е како ја нарекува остатокот од светот.

повеќе