Серија А

Интер со еден шут во голот ја победи Аталанта и повторно се одлепи на врвот (ВИДЕО)

Интер не одигра некој спектакуларен меч но ги освои трите бода од дербито против Аталанта откако победи со 1-0 со гол на Милан Шкрињар. 

Интер ја победи Аталанта и повторно се одалечи на плус шест бодови во однос на Милан на табелата во Серија А.
 
Вечерва тимот на Конте не блескаше, упати само еден удар во рамките од голот на противникот и таа топка влезе во мрежата.
 
Клучниот момент се случи во 54. минута кога при еден корнер настана мешаница во која најдобро се снајде Шкрињар и погоди за 1-0 што беше и конечен резултат.

Програмата за вакцинација во Бугарија може исклучиво да се окарактеризира како фијаско. 

повеќе

Вакцинирањето преку ред, слабата стратегија и лошата комуникација со јавноста ги обележаа првите месеци на вакцинирање во Хрватска која во моментов е близу дното на ЕУ во однос на процентот на вакцинирана популација. 

повеќе