Серија А

Интер се врати од две гола негатива, го победи Емполи и се качи на врвот во Серија А (ВИДЕО)

Интер со 4-2 го победи Емполи и повторно е на првото место во Серија А, но дали ќе се задржи таму зависо од натпреварот на Милан кај Верона. 

Натпреварот почна катастрофално за Интер, Емполи со гол на Пиамонти уште во петтата минута поведе со 1-0. А брзо потоа дадоа уште ден гол кој ВАР го поништи поради офсајд.
 
Интер напаѓаше, бркаше израмнување, но Емполи поведе со 2-0, Аслани даде гол по една долга топка од Фиамоци.
 
Сепак Интер успеа да израмни до крајот на првото полувреме, во 40. минута Симоне Ромањоли си даде автогол, а пет минути подоцна Лаутаро Мартинез даде гол за 2-2.
 
Во второто полувреме Интер силно тргна кон пресврт и беше прашање на време само кога ќе даде трет гол.
 
Тоа се случи во 64. минута кога Лаутаро Мартинез даде уште еден гол за водство на Интер од 3-2.
 
Во судиското продолжение од мечот Алексис Санчез ги постави конечните 4-2 за Интер.
 
Интер сега е прв со 78 бодови, Милан има 77, но росонерите во недела го играат својот меч од колото, гостуваат кај Верона.

Со францускиот предлог на патот кон ЕУ македонскиот народ ќе ја изгуби историската тапија врз сопствената свест и наследство.

повеќе

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе