Серија А

Интер се опорави од поразот од Реал Мадрид со сигурна победа над Сасуоло (ВИДЕО)

На отварањето на 9. коло во Серија А, Интер на гостувањето кај Сасуоло славеше со 0-3 и се опорави од поразот од Реал Мадрид во Лигата на шампиони.

Избраниците на Антонио Конте беа во лошо расположение откако во средата загубија дома од Реал Мадрид и се пред елиминација од Лигата на шампиони. Сепак, попладнево тие одговорија и со 0-3 славеа на гостувањето кај Сасуоло.

Резултатот беше отворен рано, Санчез уште во 4. минута погоди за 0-1. Десетина минути подоцна беше 0-2. Видал упати една остра топка на пет метри а Кирикеш си постигна автогол.

Победата беше осигурана по еден час игра, Гаљардини убаво закачи еден полу-волеј и ги постави конечните 0-3.

Северна Македонија, исто така, мора да се придвижи кон енергетска независност, користејќи обновливи извори на енергија кои нема да му наштетат на кревкиот екосистем во оваа прекрасна земја.

повеќе

Турската влада има нови барања од социјалните медиуми и дигиталните платформи како што се Фејсбук (Facebook), Ватсап (Whatsapp), Инстаграм (Instagram) и Твитер (Twitter). 

повеќе

Баталете ги овие глупости со Бугарија, а Османи нека си фати патот до Брисел да земе обрасци за членство во ЕЕО и нека ги пополнат брзо.

повеќе