Интер

Интер прифатил понуда на Наполи за Икарди, напаѓачот е на потег

Според италијанските медиуми, Интер и Наполи се договориле за висината на обесштетување, останува уште Икарди да се сложи и трансферот да биде комплетиран.

„Кореире дело Спорт“ пишува дека Интер и Наполи си подале рака за сума од 65 милиони евра, но неизвесно е дали Икарди ќе се сложи за овој трансфер.
 
Ставот на фудбалерот беше дека би заминал само во Јувентус, во спротивно ќе остане во Интер и покрај тоа што не е во плановите на Конте, а клубот го донесе Лукаку на кого му ја даде деветката.
 
Се верува дека утре може да биде одлучувачки ден за Икарди, бидејќи неговата сопруга и агент, Ванда Нара ќе биде во Капри.
 
Островот Капри е во близина на Неапол и би било идеална можност за преговори со Де Лаурентис.
 

Силите на антиглобализацијата веќе стануваат доволно моќни да и зададат значаен удар на светската економија. 

повеќе

Не се соочуваме со вооружен конфликт, туку со војна на мисли. Чувството на страв, несигурност или територија по самоубиствен напад, никогаш повеќе не можеш да го вратиш.

повеќе