Интер

Интер прифатил понуда на Наполи за Икарди, напаѓачот е на потег

Според италијанските медиуми, Интер и Наполи се договориле за висината на обесштетување, останува уште Икарди да се сложи и трансферот да биде комплетиран.

„Кореире дело Спорт“ пишува дека Интер и Наполи си подале рака за сума од 65 милиони евра, но неизвесно е дали Икарди ќе се сложи за овој трансфер.
 
Ставот на фудбалерот беше дека би заминал само во Јувентус, во спротивно ќе остане во Интер и покрај тоа што не е во плановите на Конте, а клубот го донесе Лукаку на кого му ја даде деветката.
 
Се верува дека утре може да биде одлучувачки ден за Икарди, бидејќи неговата сопруга и агент, Ванда Нара ќе биде во Капри.
 
Островот Капри е во близина на Неапол и би било идеална можност за преговори со Де Лаурентис.
 

Ковид-19 може да нѐ научи битни лекции за животот - дека почитта кон другите човечки суштества не е во честа која им ја даваме со пружање рака и тапкање по грбот, туку во суштинската грижа за нивната добробит и здравје.

повеќе

За преродба требаат само три чекора: промена на изборниот модел, укинување на мега и квази државниот апарат заедно со сите паразити во него и економски план за ревитализација на земјата.

повеќе

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе