Донесе голема радост на Луиџи Ферарис

Интер му станува пациент на Пандев, Гоче пак им го зеде скалпот на „Нероаѕурите“ (ВИДЕО)

Горан Пандев одново е кобен за својот поранешен клуб Интер, Македонецот минатата сезона го „реши" тимот од Милано а и сега пак им го зеде скалпот

Популарниот Гоче минатата сезона ги матираше „Нероаѕурите“ и обезбеди тогаш три важни бода во борбата за опстанок. Македонецот и сега е кобен за Интер откако реагираше одлично и ја дуплираше предноста на Џенова.

Во 59. минута од средбата, Горан Пандев покажа извонредна контрола по шутот на Лаксалт, ја смири топката во срцето на шеснаесетникот и неодбранливо биеше за 2-0 и голема радост на Луиџи Ферарис.

Ова повеќе не е „бегалска криза" ниту „криза за управување со бегалци". Сега веќе е хуманитарна криза по сите дефиниции.

повеќе

Али Ахмети на средбите со Тачи и Харадинај изразил уверување дека македонските Албанци се подготвени да имаат блиска соработка со Косово во насока на проширување на влијанието на албанскиот фактор.

повеќе

Сега треба лидерите во Скопје, Атина, Брисел, па дури и во Вашингтон да осигурат дека храброста што ја покажаа македонските граѓани нема да биде залудна.

повеќе