Ривалот со убави мисли за дефанзивецот

Интер му испрати порака на Кјаер: Те чекаме да ти го дадеме аплаузот кој го заслужуваш (ФОТО)

И градскиот ривал на Милан, Интер испрати убава порака до дефанзивецот на росонерите, Симон Кјаер кој поради повреда ја заврши сезоната.

Симон Кјаер поради повреда на лигаментите ќе биде отсутен околу шест месеци, што значи дека тој ја заврши сезоната.

Кјаер беше херојот на европското првенство, тој заедно со лекарите му го спаси животот на фудбалерот на Интер, Кристијан Ериксен.

Токму поради тоа Интер денеска испрати посебна порака до Кјаер.

„Шампион не се препознава само по тоа како игра фудбал. Врати се наскоро Симон, те чекаме на Сан Сиро да ти го дадеме аплаузот кој го заслужи“, пишува Интер во пораката.

Земјите треба да бараат начини за градење мостови и унапредување на билатералните економски врски, а не да гледаат во минатото и да му наметнуваат на македонскиот народ поинаков идентитет или историски наратив.

повеќе

Tочната искористеност и капацитет на водните ресурси во државата e невозможно прецизно да се пресмета заради недостиг на континуирани хидролошки мерења и мониторинг на квалитетот на водите.

повеќе

Нам бизнисмените не ни требаат ниту уставни преамбули ниту некакви параграфи за да ги почитуваме Република Бугарија и нејзините граѓани. Ние некого почитуваме доколку прави профит, плаќа даноци и доколку е општествено одговорен.

повеќе