Серија А

Интер ја совлада Болоња со 3-1 и врза три победи во Серија А (ВИДЕО)

Интер е во победнички ритам откако вечерва со 3-1 ја совлада Болоња на „Џузепе Меаца", Ромелу Лукаку и Ашраф Хакими со два гола беа творци на триумфот.

„Нероаѕурите“ прокнижија нови три бода, на домашен терен со 3-1 ја своладаа Болоња.

Резултатот го отвори Лукаку, напааѓчот одлично се снајде во 16. минута и погоди за 1-0. Пред крајот на првиот дел, домаќините поведоа со 2-0. Брозвоиќ испрати долга топка, еден од дефанзивците на Болоња ја промаши топката па Хакими се најде во гол шанса и прецизно по земја биеше за дуплирање на предноста.

Мароканецот потоа голот му го посвети на сонародникот и поранешен фудбалер Мохамед Абархун, кој оваа недела ја загуби битката со ракот и почина на 31-на годишна возраст.

Вињато во 67. минута намали на 2-1 и најави интересна завршница, но 180 секунди подоцна Хакими по една соло акција по втор пат ја затресе мрежата на Болоња за 3-1.

И сега вие замислете, на едно детенце од 6 години да му кажувате со авторитет на наставник дека не треба да се дефинира како машко или женско.

повеќе

Засега СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ и нивните заеднички алтер-фабрикати не даваат впечаток дека го разбираат новосоздадениот замаец.

повеќе

Западен Балкан оди во насока на целосна контрола на државните институции во служба на политичките елити. Не е чудо што граѓаните имаат ниска доверба во овие институции.

повеќе