Трансферот наскоро и официјално ќе биде потврден

Интер ја прифатил понудата, Лукаку се враќа во Челси

Ромелу Лукаку наскоро ќе стане играч на Челси, последните информации велат дека паднал договор за неговиот трансфер. 

Постигнат е договор меѓу двата клуба, Челси на Интер ќе му плати 115 милиони евра, во наредните денови ќе бидат завршени сите формалности.
 
Ромелу Лукаку ќе потпише долгогодишен договор за плата од 12 милиони евра по сезона плус бонуси.
 
Токму Челси беше клубот кој го донесе Лукаку во Англија, но напаѓачот има одиграно само 10 меча за сините. Беше даван на позајмица во ВБА и Евертон кој подоцна и комплетно го откупи.
 
Шампионскиот тим на Интер ќе биде значително ослабен за наредната сезона, ќе недостигаат Конте, Лукаку и Хакими.

Радован Павловски (1935, Ниш, Србија) е водечко име на третатта генерација македонски писатели, која во нашата литература се појави во шеесеттите години на минатото столетие и внесе нов творечки дух со препознатлив национален белег.

повеќе

Во јавните високообразовни институции, научноистражувачката дејност е целосно маргинализирана под неопходниот минимум.

 

повеќе

Го потсетувам претседателот на државата дека уставниот рок за создавање на парламентарно мнозинство е 20 дена, а веќе 30 дена Владата нема парламентарно мнозинство.

повеќе