Серија А

Интер ја победи Специја, Рома киксна во Болоња (ВИДЕО)

Интер ја оправда улогата на фаворит и со 2-0 ја победи Специја, Рома со 1-0 загуби на гостувањето кај Болоња. 

Интер ги освои планираните три бода против Специја, нероазурите рутински ја совладаа екипата на Специја.
 
Гаљардини погоди во првото полувреме, Лаутаро Мартинез од пенал реализираше во вториот дел за конечни 2-0.

Низата од три победи по ред за Рома запре во Болоња, Синиша Михајловиќ го надмудри Мурињо.
 
Постојано се играше на половината на Болоња, но сето тоа беше залудно. Сванберг со прецизен шут од далечина во 35. минута донесе победа за домаќините.

После речиси две години очигледно е дека менталното здравје на вработените е исто важно како и нивното физичко здравје. Сега повеќе од било кога, неопходен е силно развиен систем за управување со човечки ресурси.

повеќе

Јазикот е многу повеќе од структура на една реченица или граматика, јазикот е нашата историја, нашите обичаи и нашето наследство...

повеќе

Овој отпад, освен тоа што ја загадува животната средина, исто така предизвикува дефекти во машините, ги оштетува контејнерите и го спречува транспортот на друг отпад.

повеќе