Интер

Интер ја добива трката по големиот талент, Тонали во понеделник пристигнува во Милано

Интер и Бреша постигнале договор за трансфер на Сандро Тонали кој во текот на следната недела треба да го потпише договорот со миланскиот клуб. 

„Кориере ди Бреша“ информира дека двата клуба постигнале договор за позајмица со обврска играчот да биде комплетно купен во 2021 година за вкупна сума од 35 милиони евра.
 
Првичната плата на Тонали со Интер ќе биде 2,5 милиони евра годишно, а договорот ќе му биде со траење до јуни 2024 година. Во понеделник треба да пристигне во Милано за да ги среди сите формалности и да го потпише договорот.
 
20-годишниот Тонали важи за еден од најголемите италијански таленти во моментов, го нарекуваат новиот Пирло. За него интерес имаше од повеќе големи клубови вклучувајќи го и Јувентус.

При еден спор, понижувањето не е добро ниту за победникот, ниту за поразениот; ниту за „победникот“, ниту за „поразениот“.

повеќе

Стравот од неизвесноста што ја носи пандемијата од ковид-19 вирусот, бара да се преструктуираме и да го промениме начинот на нашето однесување и работење.

повеќе

Ако имаме предвид дека секој збор има свое значење, тогаш оваа „железна завеса" кон Бугарија, за која зборува премиерот дека била подигната од Југославија, се доведува во корелација со Берлинскиот ѕид. А, железната завеса помеѓу двете германии доведе до нивно обединување.

повеќе