Чилеанецот сака да остане во Милано

Интер ја доби цената од Манчестер јунајтед за Алексис Санчез

Според италијанските медиуми, Манчестер јунајтед му ја соопштил цената на Интер за откуп на Алексис Санчез. 

„Газета дело Спорт“ пишува дека Манчестер јунајтед бара околу 20 милиони евра за Алексис Санчез, тоа е сумата која треба да ја плати Интер за да го направи договорот перманентен.
 
По рестартот на сезоната Санчез покажува знаци на враќање на формата, во седум настапи постигна еден гол и имаше пет асистенции.
 
Весникот смета дека Санчез направил доволно за да заслужи перманентен договор со Интер. Тој сака да остане во Милано повеќе отколку да се врати во Англија.
 
Останува раководството на Интер да одлучи дали ќе сака да го задржи на перманентна основа.

На светов има доволно место и за доктори и за антиваксери, и за научници и инженери, како и за рамноземјани и антимаскери, за уметници и фантазери.

повеќе

Во Законот кој е предложен воопшто не се цели на попишување на реалната состојба на терен, туку се цели на попишување на сите возможни граѓани заради задоволување на политички цели.

повеќе

Веќе е јасно дека светот никогаш нема да биде ист по завршувањето на пандемијата и дека последиците ќе креираат нови образовни можности.

повеќе