Серија А

Интер има само една комбинација да стане шампион, сè друго му одговара на Милан

Интер не дозволи Милан вечерва да се радува на шампионската титула, па кој од миланските ривали ќе го крене Скудетото, ќе дознаеме во последното коло.

Големите градски ривали, Милан и Интер до последното коло водат битка за Скудетото, росонерите се во подобра позиција, тие се први со 83 бода, нероазурите имаат 81.

Во последното коло Милан му гостува на Сасуоло, а Интер ја пречекува Сампдорија.

Интер за да го освои Скудетото мора да ја победи Сампдорија, а Милан да загуби од Сасуоло, секое друго сценарио им ја носи титулата на миланезите.

Нив им е доволен и еден бод од гостувањето кај Сасуоло бидејќи и со ист број на бодови со Интер би биле први поради подобриот меѓусебен дуел.

Одлучната изборна победа на италијанската десница овозможува нејзиниот лидер да биде првата жена премиер во Италија и прва која тврди дека недвосмислено има постфашистичко потекло.

повеќе

Нов фронт за работа на градежните фирми на веќе изградените згради (и куќи) треба да биде топлинската изолација.

повеќе

Во Македонија не постои никаква забрана за конверзиона терапија, а лиценцираните психолози што може да се јават како спроведувачи или наведувачи на ваква „терапија“, за жал, не сносат никакви последици.

повеќе