Серија А

Интер им се врати на победите, лесен триумф над Кремонезе (ВИДЕО)

Интер со 3-1 го победи тимот на Кремонезе и се врати на победите по поразот од Лацио кој го доживеа во минатото коло. 

Резултатот беше отворен уште во 12. минута кога Кореа постигна гол за водство од 1-0.
 
На седмум минути до крајот на првиот дел, по асистенција од Чалханогли, Барсела зголеми на 2-0.
 
Во 76. минута Интер го постигна и третиот гол кој беше дело на Лаутаро Мартинез, овојпат Барела беше во улога на асистент.
 
Пред самиот крај на мечот, во 90. минута Кремонезе даде гол преку Окереке за конечни 3-1.

Ракот на корупцијата и понатаму е ендемичен, а актуелната власт сè повеќе потпаѓа под лошите навики на претходниот режим на Никола Груевски.

повеќе

Ех какво време дојде, да се стремиме кон нула. Уште повеќе, да постигнеме нула.

повеќе

Како да ги зачуваме националните и креативни наследства со помош на вештачката интелигенција?

повеќе