Серија А

Интер и Рома ги поделија бодовите, Перишиќ го откажа прекрасниот гол на Ел Шарави (ВИДЕО)

Дербито на „Џузепе Меаца" заврши без победник, Ел Шарави со прекрасен гол донесе водство за Рома, Перишиќ се погрижи Интер да се избори за бод.

Во претпоследниот меч од 33. коло во Серија А, немаше победник на дербито помеѓу Интер и Рома.

Гостите поведоа во 14. минута, кога Ел Шарави имаше убав продор, нанижа неколку играчи и го матираше Хандановиќ со шут од далечина за 0-1.

Интер се избори за реми по еден час игра, Перишиќ погоди на асистенција на Д'Амброзио за 1-1. Резултатот веројатно ќе им одговара на двете екипи, но со победа, и Интер и Рома можеа да направат значаен исчекор, „нероаѕурите“ кон зацврстување на третата позиција а „волчицата“ влез во топ четири.

Тоталното разочарување од сите мејнстрим политички елити, вклучувајќи ги и зелените, континуирано води кон отуѓување на граѓаните, за што доказ е се помасовното бојкотирање на изборните процеси.

повеќе

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе

Државата треба повеќе да се вклучи во промовирање на младинско претприемништво како економска активност која би помогнала за намалување на невработеноста.

повеќе