Серија А

Интер и Јуве ги повикаа фудбалерите да им се вратат во Италија

Интер и Јувентус ги повикуваат своите фудбалери кои се надвор од Италија да почнат да се враќаат со цел да бидат подготвени за продолжението од сезоната. 

Интер ги повика своите играчи кои не се во Милано да се вратат. „Газета дело Спорт“ пишува дека Ериксен и Јанг се дојдени и се во изолација, а остатокот треба да дојде најдоцна до 13 април.
 
И Јувентус им порачал на своите фудбалери после католичкиот Велигден да се вратат во Торино.
 
Кристијано Роналдо, Гонзало Игуаин, Даглас Коста, Данило, Алекс Сандро, Миралем Пјаниќ, Сами Кедира, Адриен Рабио и Војчех Шчесни се во своите земји.
 
Враќањето на тренинзите е планирано за крајот на април или почетокот на мај, но фудбалерите кои ќе пристигнат во Италија треба да поминат 14 дена во карантин пред да може да почнат да функционираат нормално.
 

Во повеќето земји во развој, ковид-19 предизвикува економски ураган.

повеќе

Бизнис заедницата која до пред некој месец постојано „трубеше“ како државата не треба да ѝ се меша во работата, веднаш почна да плаче за државна помош.

повеќе

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе