Сериозно засилување за нероазурите

Интер и Аталанта го договорија трансферот на Госенс

Робин Госенс ќе стане нов играч на Интер откако нероазурите постигнаа договор со Аталанта, трансферот треба да биде комплетиран утре. 

Интер на Аталанта ќе ѝ плати 22 милиони евра плус 3 милиони евра во бонуси за Робин Госенс.
 
Фудбалерот ќе потпише договор со 2,5 милиони евра плата по сезона плус бонуси.
 
Тој утре треба да ги помине медицинските прегледи по што и официјално ќе биде презентиран како ново засилување на Интер.
 
Интересно, Њукасл нудеше повеќе пари за да го добие Госенс, и на сметка на обесштетување и плата на фудбалерот 3,5 милиони евра, но тој одби да се пресели во германскиот клуб.

(Насловот е на турски со причина, во превод, „писмо или револвер“.)

повеќе

Со фактот што Европа продолжува да плаќа милијарди долари за рускиот гас секој месец, таа и понатаму игра онака како што свири Кремљ, покажувајќи на тој начин дека е заробеник на сопственото задоволство.

повеќе

Грејната сезона заврши во месец април како и секоја година, но последнава беше со многу проблеми кои произлегоа од енергетската криза, од војната во Украина и генерално од светската економска криза.

повеќе