Нероазурите комплетираа уште еден трансфер

Интер го претстави Виктор Моузес

Интер го комплетираше трансферот на Виктор Моузес, тој во Милано пристигнува на позајмица со опција комплетно да биде откупен. 

Виктор Моузес ќе игра како позајмен фудбалер во Интер до крајот на сезоната со опција комплетно да биде откупен од Челси за 12 милиони евра.
 
Тој уште пред два дена го потпиша договорот со Интер откако ги помина медицинските тестови, но доцнеа документите од Фенербахче каде што играше на позајмица. Во меѓувреме тие пристигнаа и нероазурите го потврдија трансферот на Моузес.
 
Ова е второто засилување за Интер од премиерлигаш, претходно го потврдија трансферот на Ешли Јанг од Манчестер јунајтед.

Брегзитот, односно напуштањето на Велика Британија на ЕУ, без сомневање ќе влијае врз градењето на новата политичка архитектура во Европа, со нова поделба на интересни зони на стариот континент.

повеќе

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе

Мојата заложба е конечно законите и прописите наместо инструмент за спроведување лични интереси, да ја добијат вистинската функција, заштита на интересите на граѓаните. За жал...

повеќе