Големо засилување за „нероазурите“

Интер го потврди трансферот на Кристијан Ериксен

Интер потврди дека Кристијан Ериксен е нивното ново засилување, тој стави потпис на договор до јуни 2024 година. 

Кристијан Ериксен го официјализираше трансферот од Тотнем во Интер откако потпиша договор до 2024 година.
 
Ериксен синоќа пристигна во Милано и ги помина медицинските тестови. Тој шест и пол години играше за Тотнем, но не сакаше повеќе да продолжи во Лондон. Англискиот клуб мораше да го продаде во јануари за да заработи од неговиот трансфер.
 
„Прекрасно е што сум тука, среќен сум што сум нов фудбалер на Интер. Многу сум возбуден, не можам да дочекам да им се презентирам на фановите. Веќе ја почувствував нивната топлина. Беше фантастично добредојде, се чувствувам одлично“, изјави Ериксен.
 
Според италијанските медиуми, Интер на Тотнем за овој трансфер му плаќа 20 милиони евра, а Ериксен ќе добива плата од 8 милиони евра по сезона.

Јавното здравје и економијата одат заедно и во време на пандемија, па затоа најдобриот начин да ѝ се помогне на економијата во оваа криза е ако се воведат адекватни рестрикции за пандемијата да се стави под контрола.

повеќе

Стопанската комора на Македонија со донесувањето на 4-тиот сет на мерки гледа остварување на ветеното дека Владата на РСМ и во услови на здравствено- економска криза ќе стои зад компаниите.

повеќе

Оваа парафраза на големиот Иво Андриќ, нобеловец и водечко книжевно име на Балканот, за малку ќе го погодеше лично него.

повеќе