Серија А

Интер го победи Наполи, нема непоразени во Серија А (ВИДЕО)

Интер и Наполи одиграа фантастичен дерби меч кој го добија домаќините со 3-2, ова беше прв пораз за Наполитанците оваа сезона. 

Милан синоќа во Фиренца, Наполи денеска во Милано го доживеаа првиот пораз оваа сезона во Серија А.
 
Интер дојде до голем триумф од 3-2 со кој уште поинтересна ја направи трката за Скудетото.
 
Натпреварот почна одлично за Наполи кој со гол на Зиелински во 17. минута дојде до водство од 1-0.
 
Но, предноста на гостите не траеше многу, најпрво Чалханоглу од пенал во 25. минута израмни на 1-1, а пред самиот крај на мечот Перишиќ постигна гол за комплетен пресврт и водство на Интер од 2-1.
 
По 15 минути игра во второто полувреме Лаутаро Мартинез зголеми на 3-1 за Интер.
 
Елиф Елмас во игра влезе во 75. минута од мечот, а само три минути подоцна Мертенс постигна фантастичен гол за 3-2 и го врати Наполи во живот.
 
До крајот на мечот Наполитанците имаа неколку фантастични шанси за гол, во една од тие и пречката беше сојузник на Хандановиќ, сепак Интер го сочува водството и се израдува на голема победа.
 
Наполи и Милан се на врвот со по 32 бода, Интер има четири бода зад нив.

После речиси две години очигледно е дека менталното здравје на вработените е исто важно како и нивното физичко здравје. Сега повеќе од било кога, неопходен е силно развиен систем за управување со човечки ресурси.

повеќе

Јазикот е многу повеќе од структура на една реченица или граматика, јазикот е нашата историја, нашите обичаи и нашето наследство...

повеќе

Овој отпад, освен тоа што ја загадува животната средина, исто така предизвикува дефекти во машините, ги оштетува контејнерите и го спречува транспортот на друг отпад.

повеќе