Лига Европа

Интер го победи Леверкузен, натпреварот беше решен во девет минути (ВИДЕО)

Интер со 2-1 славеше против Баер Леверкузен и се пласираше меѓу четирите најдобри во Лига Европа. 

Интер ја оправда улогата на благ фаворит и се пласираше во полуфиналето од Лига Европа. Сите погодоци беа постигнати по само 25 минути игра.
 
Сите три погодоци беа постигнати за само девет минути игра.
 
Барела го отвори резултатот со убав шут во 15. минута, а Лукаку зголеми на 2-0 две минути подоцна. Хаверц во 24. минута погоди за 2-1, но тоа беше се што направи Леверкузен.
 
Во полуфиналето Интер ќе игра со подобриот од дуелот меѓу Шахтар и Базел.

Во либералните демократии веќе со години се продлабочува политичката поларизација, се намалува довербата во владеењето на правото и, институционално гледано, состојбата општо се распаѓа.

повеќе

Како по ѓаволите успеаја политичарите да го претворат токму Гоце Делчев во повод за поделби и омраза?

повеќе

Независна Македонија не може да се пофали со успешно менаџирање на етничките прашања, а првите „грешки“ се прават во првите денови од независноста.

повеќе