Серија А

Интер го победи Кротоне и дојде на бод до Скудетото (ВИДЕО)

Интер со 2-0 славеше на гостувањето кај Кротоне и уште утре може да ја завери титулата доколку Аталанта не го победи Сасуоло. 

Интер се помачи да го сккрши отпорот на Кротоне, тоа конечно се случи во 69. минута кога Ериксен погоди од далечина за 1-0.
 
Конечните 2-0 ги постави Хакими во 92. минута, претходно му беше поништен гоол на Лукаку поради офсајд.
 
На Интер му фали бод за заверка на Скудетото, до него може да дојде и утре доколку Аталанта не победи на гостувањето кај Сасуоло.

Во чест на Меѓународниот ден на трудот, вреди да се разгледа состојбата со работничките права во државата, да се направи краток осврт на изминатата година и да се согледа што може да се направи за да се насочат работите кон подобро.

повеќе

Таквиот вид на анахрон национал-романтизам, со речиси апологетски однос кон окупаторската политика на Бугарија во Втората светска војна, штетна е за хармонизација на односите на Балканот, пред сѐ на Бугарија со РСМ, но и со Србија.

повеќе

Некогаш да градиш на три континенти, а денес да не ја градиш сопствената држава.

повеќе