Серија А

Интер го победи Јувентус на начин на каков што го нема победено 11 години во Серија А (ВИДЕО)

Интер со 2-0 го доби големото „Дерби на Италија“ против Јувентус, Артуро Видал и Николо Барела беа играчите кои ја тресеа „старата дама“. 

Интер победи на меч против Јувентус во Серија А без примен гол првпат по април 2010 година кога Маикон и Ето беа стрелци. Тоа значи дека ваква победа немале речиси 11 години.
Натпреварот беше отворен уште во 12. минут кога по одлична асистенција од Барела, Видал погоди за водство на Интер од 1-0.
 
По седум минути игра во вториот дел, Бастони имаше еден фантастичен пас по речиси цела дијагонала од теренот до Барела кој постигна убав гол за победа на Интер од 2-0.
 
Со овие три бода Интер се изедначи со Милан, но росонерите имаат натпревар помалку, утре му гостуваат на Каљари. Јувентус во моментов е на петтото место со меч помалку.

Реакцијата на семејството и блиските во однос на пандемијата е пресуден фактор кој влијае на емотивната состојба, размислувањата и однесувањето на младите.

повеќе

Можеби по нас ќе дојдат некои нови клинци што прегрнати ќе го слушаат мртвиот Џоле и ќе го разберат подобро отколку што го разбравме ние на кои со години жив на глуви уши ни пееше за љубовта.

повеќе

За државата Македонија, Македонците се посебен народ со повеќевековна традиција, кои зборуваат, творат, се радуваат и тагуваат на македонски јазик, веќе со векови, во и надвор од територијата на нашата држава.

повеќе