Серија А

Интер го победи Фросиноне за 5+ (ВИДЕО)

Интер се помачи но на крајот стигна до триумф од 1-3 на гостувањето кај Фросиноне, и креираше пет бода предност во однос на Милан на третата позиција на табелата.

Во претпоследниот натпревар од 32. коло во Серија А, Интер триумфираше на гостувањето на „Бенито Стирпе“. Со голот на Наинголан во 19. минута и пеналот на Перишиќ во 37. минута, Интер на пауза замина со убава предност.

Сепак, избраниците на Спалети малку се опуштија во продолжението од мечот, па Фросиноне намали на 1-2 по еден час игра.

Домаќините потоа почнаа да притискаат по нов гол, го ставија  Интер под притисок, но гостите ги осигураа трите бода со една контра во 93. минута која Весино ја реализираше за конечни 1-3.

Демонизирањето на Исламот и неговото постојано поврзување со тероризмот е загрижувачка појава во светот, а и на Балканот.

повеќе

Последните искричења во меѓународниот поредок ја прават нејасна агендата за евроатлантски интеграции на регионот која претставува неопходен услов за долгорочна стабилност на Западен Балкан.

повеќе

Очигледно во градењето на македонското општество заборавивме да ја промовираме правдата како негова примарна цел.

повеќе