Интер

Интер е силен во моментов, но мисли и на иднината, му нуди договор на Лаутаро со голема откупна клаузула

Интер подготвува нов договор за напаѓачот Лаутаро Мартинез со огромна откупна клаузула. 

Лаутаро Мартинез игра одлична сезона, со Лукаку формираа страшен напаѓачки тандем. Аргентинецот го привлекува вниманието на гигантите, Барселона, Манчестер Сити, Јунајтед се само дел од заинтересираните.

Во актуелниот договор со Интер, Лаутаро има откупна клаузула од 110 милиони евра. Сума која е висока, но која може да си ја дозволат богатите клубови.

Интер сака да го задржи напаѓачот уште долго во клубот па ќе му понуди нов побогат договор и со двојно повисока откупна клаузула, 220 милиони евра.

Овогодинешниот процес во одлучување по конкурсот за финансирање на проекти за игран филм е селективен, корумпиран и компромитиран,

повеќе

Во споредба со 2019 година, просечното време поминато на социјалните медиуми во 2020 година се зголеми за рекордни 100% на сите платформи.

повеќе

Ковид-19 може да нѐ научи битни лекции за животот - дека почитта кон другите човечки суштества не е во честа која им ја даваме со пружање рака и тапкање по грбот, туку во суштинската грижа за нивната добробит и здравје.

повеќе