Серија А

Интер двапати водеше, но само со бод се враќа од гостувањето кај Сампдорија (ВИДЕО)

Интер загуби два бода од гостувањето кај Сампдорија каде одигра нерешено 2-2. 

Интер одлично го почна мечот, Димарко во 18. минута постигна прекрасен гол од слободен удар за водство на Интер од 1-0, тоа беше негов деби гол за нероазурите.
 
Во 33. минута Јошида со помош на Џеко постигна гол за израмнување на 1-1.
 
Пред самиот крај на првото полувреме по убава асистенција на Барела, Лаутаро Мартинез со волеј погоди за но водство на Интер.
 
Но на самиот старт од вториото дел Аугело изедначи на 2-2 и тоа беше конечниот резултат на мечот.

Го потсетувам претседателот на државата дека уставниот рок за создавање на парламентарно мнозинство е 20 дена, а веќе 30 дена Владата нема парламентарно мнозинство.

повеќе

Неразрешеноста на случајот („Јавна соба“) дури после речиси две години од неговото откривање ја активира јавноста бидејќи се руши илузијата дека надлежните работат на случајот.

повеќе

На националистичките агенди во регионот им треба релативно мала искра за да се направи многу поголем пламен.

повеќе