Интер до убедлива победа против Џенова, Икарди се врати со гол и асистенција (ВИДЕО)

Интер стигна до триумф од 0-4 на гостувањето кај Џенова, Мауро Икарди се врати во тимот со гол и асистенција.

По шест недели надвор од тимот, Мауро Икарди денеска доби шанса да стартува против Џенова. Аргентинецот се врати со гол и асистенција во победата од 0-4 на гостувањето кај Џенова.

Напаѓачот погоди од пенал во 40. минута за 0-2, откако претходно Гаљардини го отвори резултатот. Икарди потоа на стартот од вториот дел му додаде на Перишиќ за 0-3, а Гаљардини со својот втор гол во 81. минута го постави конечниот резултат.

На Интер во прилог му одеа и резултатите на ривалите за топ четири пласман. Рома забележа нов кикс и одигра 2-2 против Фиорентина, додека пак Лацио загуби на гостувањето кај СПАЛ со 1-0.

Торино со 2-1 ја совлада Сампдорија, а Фросиноне во драматичен финиш стигна до триумф од 3-2 над Парма со гол од пенал во 100-та минута.

Министерот за финансии не треба да е кум, баџанак, шура, братучед или самиот тој, бидејќи треба да даде отпор на честите политички, но не и економски барања на членовите на владата.

Зрелоста на еден народ е да препознае кога протестите за замена му ги продаваат како протести за промена.

Толку убава, чиста земја, богата со шуми, планини и природни ресурси ја претворивме во Мордор.