Серија А

Инсиње со гол се прости од навивачите на Наполи, Џенова пред испаѓање (ВИДЕО)

Наполи со 3-0 ја совлада Џенова, Лоренцо Инсиње со гол се проси од навивачите откако од втора погоди од белата точка.

Џенова е пред испаѓање во Серија Б по поразот кај Наполи со 3-0. Откако гостите промашија неколку шанси за гол, Осимен го отвори резултатот во 32. минута и со глава ја затресе мрежата на Сиригу.

По петнаесетина минути игра во второто полувреме беше досуден пенал за Наполи, Лоренцо Инсиње промаши но судијата го повтори ударот а капитенот на Наполи погоди од втора и со гол се прости од навивачите.

Конечниот резултат беше поставен на десетина минути пред крајот Лоботка со удар од врвот на шеснаесетникот донесе 3-0.

Во Македонија не постои никаква забрана за конверзиона терапија, а лиценцираните психолози што може да се јават како спроведувачи или наведувачи на ваква „терапија“, за жал, не сносат никакви последици.

повеќе

Доколку чувствуваме дека нашиот труд ќе биде награден со успех, ќе ѝ приоѓаме на околината со апетит, доверба и храброст.

повеќе

Од општи формулации кон конкретни разговори.

повеќе